PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH DAVÍDKA

davidek


Diagnóza:
Symetrická brachycefalie
Začátek léčby:
6,5 měsíce
Délka léčby: 15 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 91,5% na 83,9%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 0,3 na 1,6 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Dobrý den,
jmenuji se Zuzana a mám ročního chlapečka Davídka, který má dnes díky protetice ve Frýdku moc krásnou kulatou hlavičku :-)
Vše začalo takto: Davídek se narodil v 37. týdnu těhotenství se zlomenou klíční kostí, takže byl veden jako mírně nezralý novorozenec automaticky sledovaný neurologem. Asi dva týdny po propuštění z porodnice se mi zdálo, že má malý vzadu placatou hlavičku a celkově se mi tvar nepozdával. V běžné poradně jsem na to upozornila dětskou lékařku a ta nám doporučila návštěvu neurologa, kam jsme již stejně docházeli na kontroly. Neuroložka mi doporučila polohování dítěte a ukázala mi, co vše můžu udělat svépomocí pro nápravu tvaru hlavičky. Protože nám to do 4. měsíce nepomohlo, byli jsme odesláni k vyšetření lebečních švů ultrazvukem (samozřejmě naprosto bezbolestná záležitost) a ke konzultaci s dětským neurochirurgem. Tam nám byla doporučena kraniální ortézka a protože jsem chtěla, aby měl Davídek krásnou hlavinku a vyhnul se případným zdravotním, vývojovým nebo estetickým komplikacím, šli jsme s chutí do toho.

Ve Frýdku nás velice mile a vřele přijali do své péče, těšili jsme se vždy na každou další návštěvu :-) Na helmičku si Davídek zvykl tak rychle, že jsme pomalu ani nemuseli striktně dodržet zvykací týden a hned jsme začali nosit. Protože mu bylo už 5 měsíců, začínal se batolit a později stavět na nožky, tak díky helmičky nebyly jeho lety a pády bolestivé. Evidentně se v ní cítil bezpečně a měl ji rád, protože když jsem mu ji večer po hygieně nasazovala, smál se a nastavoval mi dobrovolně hlavinku.

Nosili jsme ji asi 4 až 5 měsíců a nezanechalo to vše ani na něm ani na nás rodičích žádné negativní následky :-) Ortéza malému v ničem nevadila, na kráse neubrala, naopak přidala na zajímavosti :-) a díky ní jsme ve Frýdku poznali mnoho velmi přívětivých doktorů (nebo techniků), kterým touto cestou ještě jednou DĚKUJEME za milý přístup, cítili jsme se u vás velice dobře!!!!!!!!

S milým vzpomínáním
mamka, taťka a Davídek

VÝSLEDKY LÉČBY