PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH DAVÍDKA (2)

davidek


Diagnóza:
Levostranná plagiocefalie
Začátek léčby:
4,5 měsíce
Délka léčby: 12 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
zůstal nezměněn, 81%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 18 na 8,6 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Davídek se nám narodil o 4 týdny dříve s nízkou porodní hmotností, vážil 2200 g. Pokládal nám hlavičku jen na levou stranu a dlouho nám hlavičku ani nezvedal, když byl na bříšku. Chodili jsme s ním do rizikové poradny. Tam nám paní doktorka dala žádanku na Neurologii a na vlastní žádost jsme začali chodit na rehabilitace a začali cvičit Vojtovu metodu. Neuroložka nás informovala o helmičce, ale zpočátku jsme tomu nevěnovali pozornost. Mysleli jsme si, že se mu to cvičením a podkládáním spraví. Cvičením sice začal otáčet hlavičku na obě strany, ale zploštění měl stále a možná i větší. Proto jsme se rozhodli, že helmičku zkusíme.

Objednali jsme se do Frýdku-Místku k panu doktoru Lipinovi na konzultaci. Pan doktor Lipina byl velice příjemný. Řekl nám, že buď zkusíme helmičku, nebo budeme dál podkládat a doufat že se to spraví samo. Davídek měl 4,5 měsíce, když jsme se objednali na skenování hlavičky. Už po první návštěvě jsme z toho měli dobrý pocit. Všichni se k nám chovali moc pěkně. Sami jsme si vybrali barvu helmičky a měli jsme ji hotovou do týdne. První dny nosil helmičku jen po pár hodinách a pátý den už celý den a celou noc.

Musím říct, že Davídkovi od prvního dne helmička vůbec nevadila. Neplakal ani ho to nějak neomezovalo. Bráškové mu záviděli, že má helmu jak Petr Čech. Reakce okolí byla různá. Do Frýdku jsme jezdili co 2 týdny upravit otlačená místa a asi po měsíci pravidelného nošení měl Davídek už na pohled krásnou hlavičku. Ale podle kontrol měření ještě nebyla úplně ideální, proto jsme se rozhodli pro druhou ortézu. První už měl malou a už nebylo co upravovat. Asi po 3 týdnech s druhou helmičkou jsme se rozhodli léčbu ukončit. Podle výsledku měření nám doporučovali ještě chvíli vydržet, že ještě by to šlo vylepšit, ale my jsme s výsledkem naprosto spokojeni.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat protetice ve Frýdku-Místku, kde se o nás perfektně starali a také bychom chtěli poděkovat panu doktoru Lipinovi a paní doktorce Slané.

VÝSLEDKY LÉČBY