PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH MATÝSKA

matysek


Diagnóza:
Brachycefalie s levostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
4 měsíce
Délka léčby: 12 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 96,9 na 88,8%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 8,9 na 3,8 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

V srpnu se nám narodil syn. Jelikož už máme tříletou dceru, nebylo tolik času malého pozorovat. Takže nevím, kdy přesně nastal ten zlom a kde byla chyba. Jen si pamatuji, jak jsem si na konci listopadu všimla, že maličký má hlavu strašně šišatou.

Když jsme šli na kontrolu, hned jsem chtěla po paní doktorce vědět, co s tím budeme dělat. Odpověď byla: "Nic a nejspíš mu to zůstane". Šla jsem domů s pláčem. Vím, že jsou horší věci a nemoci, a že můžu být šťastná, že je zdravý, ale nedalo mi to. Říkala jsem si, že pokud to budu moci změnit, nějak to udělám.

Zasedla jsem k počítači a našla Ortopedickou protetiku Frýdek-Místek a pak už to všechno jelo. I když to bylo před Vánocemi, tak mi na protetice po telefonu sdělili, co dělat a poradili, na kterého doktora se obrátit. Ještě ten den jsem všechno obvolala, domluvila si ubytování (jelikož jsme až z Pardubic) a tři dny před Štědrým dnem jsme vyrazili do Frýdku-Místku přes Ostravu, kde jsme navštívili neurochirurga.

Na protetice malému naskenovali hlavičku a do druhého dne vyrobili přilbu. Malý se s přilbou úžasně sžil a už po 14 dnech byla znát ta změna. Absolvovali jsme pár kontrol, a po třech měsících jsme spokojení léčbu ukončili. I naše dětská doktorka uznala, že je to úžasné a požádala mě o prospekty. Léčbu doporučuji všem a personál z protetiky můžu jen chválit. I když je to "pouze" kosmetická vada jsem jim strašně vděčná, že jsou.

matysek

VÝSLEDKY LÉČBY