PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH MAXÍKA

maxik


Diagnóza:
Brachycefalie s levostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
10 měsíců
Délka léčby: 22 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 93,1 na 89,7%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 17,5 na 11,2 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

O příčině deformity hlavičky můžeme jen spekulovat. Možná byla hlavička nějak utlačená už v děloze, následoval porod vakuovým extraktorem a bohužel jsme byli také málo důslední při polohování během prvních týdnů Maxíkova života. Výsledkem byla hodně zploštělá hlavička a diagnóza levostranný asymetrický polohový syndrom. Od 2,5 měsíců jsme cvičili Vojtovu metodu a vše krom deformované hlavičky se rychle zlepšovalo.

Bohužel naše neuroložka vůbec netušila o existenci kraniální ortézky a když jsem ji s pomocí naší rehabilitační sestry doslova vyšmejdila na internetu, nebyla ochotná se něčím, co nezná zabývat:( My jsme se ale možnosti nápravy nechtěli vzdát a tak jsme zavolali přímo na protetiku do Frýdku, kde nám velice vyšli vstříc, všechno vysvětlili a nabídli vyšetření dětským neurochirurgem MUDr. Lipinou, který měl ordinaci také ve Frýdku.

Než jsme vyřídili potřebné formality, bylo Maxíkovi 9 měsíců a my začali s léčbou. Naštěstí nebyl sebemenší problém s nošením ortézky, žádné otlaky ani jiná nesnášenlivost. Dodržovali jsme léčebný režim nošení 23hodin denně a každý večer také myli vlásky. Každý měsíc jsme jezdili cca 300km na kontrolu do Frýdku a pokaždé bylo vidět na grafu zlepšení, měli jsme velkou radost a nelitovali peněz ani času. Navíc jsme zjistili, že nám pojišťovna krom samotné ortézky proplatí i cestovní náklady, takže už zbývalo jen vzít si volno či paragraf v práci a vyráželi jsme "na výlet". Během těch šesti měsíců léčby jsme byli celkem třikrát také u MUDr. Lipiny na kontrolách, také pan doktor si zaslouží náš velký dík!

Léčbu jsme ukončili po šesti měsících (malý měl 14 měsíců), kdy už byla ortézka Maxíkovi prakticky malá a začínaly teplé dny. Hlavička se krásně zakulatila, náš chlapeček je navíc velmi vlasatý, takže pouhým okem žádná deformita vidět není a kdo neví, nepozná to ani po pohlazení hlavičky.

Rádi bychom ještě jednou velice poděkovali milému personálu Ortopedické protetiky Frýdek-Místek, kteří se nám vždy věnovali, odpověděli na každou naši otázku a nešetřili úsměvem a nadšením :) Určitě budeme propagovat helmičku dál i tady u nás "v Čechách", vždyť by byla hrozná škoda této metody nevyužít a nepokusit se hlavičku napravit.

maxik

VÝSLEDKY LÉČBY