PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH ŠIMONKA

simonek


Diagnóza:
Brachycefalie s pravostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
4,5 měsíce
Délka léčby: 13 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 93 na 85,4%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 16 na 8,5 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Syn se nám narodil o 3 týdny dříve, byl hraničně zralý, takové malé drobátko 2475g. Ale vše proběhlo bez komplikací, takže jsme byli brzo doma. Okolo 7. týdne jsme si všimli, že když Šimonek leží v postýlce, tak dává hlavičku více na pravou stranu. Po konzultaci s Dr. jsme ho začali různě polohovat, a když byl vzhůru, motivovat hračkami. Tohle opatření nám vůbec nepomohlo a navíc jsme si začali všímat, že má tu stranu, na které si leží už dost zploštělou. Tím pádem mu při otáčení hlavičky bylo vždy příjemnější jí mít na té "špatné" straně.

Byli jsme odesláni na neurologii a poté na rehabilitace a začali cvičit Vojtovu metodu. Tehdy jsme se poprvé setkali s helmičkou u Dr. na neurologii a můj první názor byl, že nebude přece můj syn nosit žádnou helmu :-)!!!!! Začali jsme tedy cvičit a po týdnu super výsledky, hlavičku začal otáčet bezvadně. No jo, ale hlavička pořád i po delší době nebyla prostě taková, jako mají ostatní děti. Neustále jsme se o tom doma bavili a pak jsme se rozhodli, že do toho půjdeme, Šimonek měl tehdy 4 měsíce, takže ideální čas.

V podstatě za 14 dní jsme měli helmičku doma. Ze začátku teda jsme byli lehce nervózní, protože v té době se nám syn začal otáček na bok a pokoušel se otáčet ze zad na bříško. Zhruba týden mu trvalo, než si zvyknul, týden se nám skoro vůbec nechtěl otáčet. Taky se nám dost potila hlavička, ale pokožka si pak zvykla a taky pomohly větrací otvory, co nám udělali na protetice.

Okolí to bralo celkem v pohodě, nikdo na nás nějak extra nekoukal. Navíc jsme helmičku začali nosit na podzim, takže v kočárku a venku byla hlavička schovaná v čepičce. Celkem rychle jsme si zvykli na režim nošení a už nám to ani nepřišlo, že má prostě něco na hlavě, brali jsme to jakou součást. Výsledky se dostavily hned při první kontrole.... Nosili jsme helmičku 3,5 měsíce a vůbec nelitujeme. Šimonek měl minulý týden rok a hlavičku má předpisovou, helmičku má schovanou na památku. Takže pro všechny rodiče nebojte se, pokud existuje taková možnost, využijte ji. A já mám čisté svědomí, kdyby pak Šimonek za mnou přišel a řekl: Mami, proč jste to neřešili, když to šlo. Je to kluk a ti mají většinou krátké vlasy, takže by to šlo určitě vidět. Takže odvahu a krásné hlavičky :-).....a děkujeme všem na protetice ve FM, skvělý a ochotný přístup. Díky!!!!

Maminka Šimonka

simonek

VÝSLEDKY LÉČBY