PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH ADÁMKA

vojtisek


Diagnóza:
Symetrická brachycefalie
Začátek léčby:
7 měsíců
Délka léčby: 17 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 95,1 na 90,3%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 1,9 na 1,7 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Na to, že má Adámek placatou hlavičku, jsem nepřišla náhodou. V porovnání s jinými stejně starými dětmi, které jsme potkávali na různých kontrolách nebo na plavání, jsem rozdíl pozorovala, jen jsem nevěděla co s tím. Udivilo mne, že ani dětská lékařka mě neupozornila nebo mi neřekla o možnosti, že je možné deformitky hlavičky řešit. Až později jsem se dozvěděla, že toto je pro většinu lékařů neznámá věc. Byla jsem docela bezradná, až mne upozornila má kamarádka, že existuje způsob jak tento nedostatek řešit.

V té chvíli jsem vůbec neměla představu jak a co, naštěstí v době internetu to chtělo jen trpělivost a čas najít správné webové stránky.
No a další průběh už byl rychlý, jakmile jsem si telefonicky upřesnila jaké vyšetření a kde je třeba absolvovat. Nejdříve vyšetření ve fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě u pana doktora Lipiny, které mimochodem bylo velice citlivé a kratičké. Poté už jsme se s Adou vypravili na protetiku do Frýdku, kde k nám byli velice vstřícní a vyšetření probíhala naprosto citlivě a bezbolestně.

Všechny kontroly, zhruba po třech týdnech, byly hlavně pro mě vzpruhou a odhodláním toto období s helmičkou vydržet. Myslím, že i Adam neměl žádný problém. Snášel to prostě jako výměnu plínek. Takže pro Vás maminky a taťkové, doporučuju, chce to jen odhodlání a nosit helmičku.

vojtisek

VÝSLEDKY LÉČBY