PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH NIKOLKY

vojtisek


Diagnóza:
Brachycefalie s pravostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
6 měsíců
Délka léčby: 16 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 92 na 85%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 12 na 4 mm
Zlepšení indexu diagonální symetrie
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru/ menším diagonálním rozměrem; norma do 3,5 %
z 10 % na 2,5 %
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Nedokázala jsem se smířit se slovy typu: ,,hlavička zaroste vlásky a jsou daleko horší proleženiny než má vaše dcera“.

Proč píšu tyto věty hned na úvod?

Milé maminky a tatínkové, nebojte se těchto slov a nenechte se odradit pořídit vašemu děťátku helmičku. Vždyť je to velká příležitost k tomu, aby vaše holčička nebo chlapeček měli krásnou hlavičku, na kterou až vyrostou, ukážou a řeknou, tohle pro mne udělala moje máma s tátou a moc jim za to děkuji.

Věřím, že tato slova uslyším i já od mé milované dcery, která si na helmičku zvykla velmi dobře, měla velkou trpělivost a s helmičkou se ihned spřátelila již od druhého dne nošení. Dělala jí celodenní 23 hodinou společnost po dobu 4 měsíců, jak je předepsáno v brožurce.

Během těchto 4 měsíců jsme do Frýdku-Místku jezdili na pravidelné kontroly (250 km od místa bydliště) a vždy nás personál přivítal se vstřícným jednáním a ochotou nám vždy zodpovědět veškeré dotazy (otlaky na hlavičce, způsob nošení v horkých dnech atd.).

Nezmiňuji se o veškerém cvičení Vojtovy metody, polohování a podkládání hlavičky, které jsme s dcerou taktéž absolvovali stejně jako maminky z uvedených příběhů, zde na webových stránkách kliniky. Každý rodič si těmito postupy před nasazením helmičky, pokud se pro ni rozhodnul, určitě prošel a ví, že jsou to první kroky, které jsou při plagiocefalii hlavičky doporučovány. Ano, zkusili jsme vše, nám však, ale na tento problém pomohla nejvíce helmička.

Tímto krátkým příběhem, bych jen chtěla říct, že nebýt sestřičky z rehabilitace, která se nám o helmičce zmínila a nebýt kliniky ve Frýdku-Místku, dcera by dnes neměla tak pěknou hlavičku.

Velké, ještě jednou velké díky, patří panu MUDr. Lipinovi, který nám provedl vstupní vyšetření před nasazením helmičky, sestřičkám, které se o nás vstřícně staraly při každé návštěvě, paní recepční, která nás uvítala příjemným úsměvem a nakonec i pánům, kteří nám helmičku pro dceru vyrobili.

Vážená kliniko, přeji Vám hodně spokojených rodičů, jako jsme my.

VÝSLEDKY LÉČBY