PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH KAČENKY

kačenka


Diagnóza:
Brachycefalie s pravostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
7 měsíců
Délka léčby: 16 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
ze 104% na 97%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 10 na 5 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Příběh naší Kačenky jsem se rozhodla napsat proto, abych pomohla všem rodičům, kteří mají trápení v podobě slehlé hlavičky u jejich miláčka.

Naše Kačenka byla od narození pohodové miminko, které si lebedilo na zádíčkách. Přesně podle rad z porodnice - děti musí ležet na zádech kvůli syndromu náhlého úmrtí. Ale ve druhém měsíci si slehla hlavičku zezadu a ještě ke všemu asymetricky na pravou stranu. Okamžitě jsme s ní začali chodit na rehabilitace, cvičili Vojtovu metodu, polohovali v kočárku a ve válečcích v postýlce, vše marně. Až po 5 měsících cvičení ji konečně viděla rehabilitační lékařka a její neohleduplný a totálně neprofesionální přístup nás konečně donutil řešit náš problém radikálněji a ne se jen spoléhat, že se to časem srovná...

Na internetu jsme se dočetli o kraniální remodelační ortéze alias helmičce. Rozhodování bylo snad nejtěžší v našem životě. Ve hře bylo příliš proti - dvacetistupňové mrazy (půlka února), jak bude zvládat malá velkou vzdálenost (450 km), poprvé spaní mimo domov, bude se vztekat, že helmičku nechce...

Rozhodlo to, že za pokus se přece nic nedá! Všechna vyšetření jsme měli už z domova (z Plzně): u neurochirurga, že nejsou předčasně srostlé švy, neurologa, vyšetření očního pozadí. Doporučení jsme dostali ve FN Brno a tak jsme měli helmičku hrazenou pojišťovnou. Našli jsme si útulný rodinný penzion skoro uprostřed města. Každou kontrolu jsme pak brali jako výlet s noclehem. A Kačenka byla ze změny taky vždycky nadšená. Léčbu jsme zahájili až ve 7. měsíci. Předchozí povzbuzující e-mailová korespondence ihned plynule přešla ve vstřícnou a profesionální pomoc naší Kačence v příjemném prostředí. S dětmi to tu zkrátka umí. Na helmičku si malá okamžitě zvykla a i jí moc slušela. Když začala lézt, tak jsme si kolikrát říkali, ještě že ji má, protože si tak ušetřila spoustu modřin. Helmička nenásilnou přirozenou formou tvarovala hlavičku naší Kačenky tak, aby se zmírnila asymetrie a docílilo se prodloužení hlavičky. Na kontroly jsme jezdili podle potřeby úpravy helmičky a po 4 měsících při 23-hodinového nošení denně jsme mohli s léčbou skončit. Léčbu jsme ukončili, protože asymetrie už nebyla na hlavičce poznat a hlavička rostla jen dozadu tak, jak jsme potřebovali. Nejdůležitější je, aby se začalo s léčbou co nejdříve, dokud hlavička miminka rychle roste a tedy se rychleji dosáhne kýženého výsledku. My jsme začali relativně pozdě, ale i tak to byl velký úspěch v rámci krátké doby.

Ano, bylo to všechno časově i finančně náročnější, ale copak se dá budoucí spokojenost dítěte se svým vzhledem ocenit penězi?

VÝSLEDKY LÉČBY