PROSÍM PŘEJDĚTE NA NAŠE NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY
WWW.PLAGIO.CZ
přejít na nový web
JSME NA NOVÉ ADRESE. PŘESTĚHOVALI JSME PRO VÁS KLINIKU Z FRÝDKU-MÍSTKU DO NOVÝCH PROSTOR V OSTRAVĚ.

PŘÍBĚH VALENTINKA

vojtisek


Diagnóza:
Brachycefalie s pravostrannou plagiocefalií
Začátek léčby:
5 měsíců
Délka léčby: 18 týdnů

Zlepšení kraniálního indexu (šířka/délka x 100):
Normální hodnota je 73 – 83 %
z 90,5 na 85%
Zlepšení diagonální asymetrie:
Rozdíl pravého a levého diagonálního rozměru
z 16,5 na 9,9 mm
Přejít na podrobné výsledky: Zobrazit ilustrace a fotky

Valentinkovi bylo asi pět měsíců, když nám neuroložka doporučila helmičku kvůli jeho predilekci a následné nesymetrii hlavičky. Zpočátku jsme byli v šoku, nedostali jsme ani žádné pořádné materiály a informace o helmičce, protože jsme byli jedni z prvních případů v okolí. Po návštěvě pana doktora Lipiny ve Frýdku jsme se ale rozhodli, že za zkoušku nic nedáme (a to doslova, protože celou helmičku hradí pojišťovna, což je úžasné).

Už po první návštěvě protetiky ve Frýdku jsme se uklidnili. Příjemné prostředí a ještě příjemnější lidé. Vše ohledně helmičky jsme zde v klidu projednali a vybrali si dokonce i barvu a vzorek potisku helmičky.

Valentinek na helmičku reagoval od počátku jako na jakýkoliv jiný kus oblečení. Vůbec neplakal a myslím, že ho helmička ani nijak neomezovala. Tendence babiček litovat ho jsme rychle zastavili. Zbytek okolí reagoval spíš se zájmem (Valiho malí bratranci mu dokonce záviděli, že má helmu jako Petr Čech). Pravidelně jsme jezdili do Frýdku na kontroly, kde nám helmičku vždy podle potřeby vybrousili, hlavičku změřili, pečlivě nás vyslechli, poradili a povzbudili výsledky. Asi po třech měsících jsme po dohodě léčbu ukončili. Bylo léto a nošení helmičky pro nás bylo komplikovanější. Valentinkova hlavička už byla pro oko naprosto normální a symetrická. Podle výsledků měření ještě šla helmičkou o něco vylepšit, ale rozhodli jsme se, že už jsme s tímto výsledkem spokojení.

vojtisek

Myslím si, že helmička pro děti je úžasný a potřebný vynález. Z okolí znám 14letého chlapce, který má mírně nesymetrickou hlavu a musí nosit delší vlasy, aby to zamaskoval. Když byl malý, lékař jeho mamince doporučil, aby mu hlavičku ve spaní zatížila pytlíkem mouky... Jiný způsob léčby nebyl.

Mockrát děkujeme protetice ve Frýdku a panu doktoru Lipinovi za obrovskou pomoc a nadmíru příjemné jednání.

VÝSLEDKY LÉČBY